معماری داخلی

معماری داخلی

ahmad mehranfar tarlan parvaneh shabnam gholikhani

معماری داخلی

معماری داخلی

معماری داخلی هلگر و شرکت دکوراسیون داخلی طراحی نمای داخلی مدرسه دارای اصولی است که باید رعایت شود زیرا در رشد دانش آموزان نقش بسیار موثری را ایفا می نماید. عملکرد دانش آموزان متاثر از سلامت روانی، فیزیکی و احساسی است و فضای آموزشی تاثیر بسزایی بر تک تک این عوامل خواهد گذاشت. در ادامه ی مطلب قصد دریم در خصوص در این باره بیشتر صحبت نماییم:

نکات مهم در طراحی نمای داخلی مدرسه

شرکت معماری داخلی هلگر تحقیقات روانشناسی ثابت کرده است که رنگ ها به طرز عجیبی می توانند بر روی ذهنیت افراد اثرگذار باشند. در طراحی نمای داخلی مدرسه رنگ ها باید به گونه ای انتخاب شوند که در دانش آموزان حس خوبی ایجاد نماید و موجب شود تا آن ها با شور و نشاط و انگیزه بیشتری در مدرسه و کلاس حاضر شوند. نکته ی قابل توجه آنکه انتخاب رنگ باید با توجه به رده سنی دانش آموزان و براساس اصول روانشناسی و کاربرد بخش های مختلف به هنگام طراحی دکوراسیون مدرسه صورت گیرد.

رنگ راهروها و فضاهای عمومی مدرسه

برای انتخاب رنگ راهرو ها و فضاهای عمومی در طراحی دکوراسیون مدرسه نیز باید سایر مکان ها باید به اصول روانشناسی رنگ ها توجه بسیاری شود. بهتر است در فضاهای عمومی مدرسه از رنگ های شاد و مفرح استفاده شود تا دانش آموزان بیشتر به تفریح، ورزش و سرگرمی ترغیب شوند.

انتخاب رنگ کلاس درس

رنگ کلاس درس از رنگ سایر مکان ها مهتر است چرا که دانش آموزان بیشتر وقت خود را در مدرسه و در کلاس درس ها می گذارنند. برای کلاس درس باید از رنگ های روشن و جذاب استفاده شود تا دانش آموز احساس خستگی نکرده و علاوه بر آن موجب تحریک قوه ی خلاقیت آن ها شود.

چیدمان صندلی ها در کلاس درس

چیدمان صندلی های کلاس ها فقط جنبه تزئيني ندارد، بلکه مي توان بازتاب آن را در نحوه عملکرد دانش آموزان، افزايش سرعت يادگيري و اشتياق به کلاس درس مشاهده کرد. اولين مولفه يک کلاس درس با محيط گرم و بهره وري بالا چيدمان مناسب صندلی های آن است. نيمکت ها بايد به گونه اي چيده شوند تا معلم بتواند با تمام دانش آموزان ارتباط چشمي برقرار کند و دانش آموزان نیز بتوانند با همکلاسی ها به خوبي ارتباط برقرار کنند.

نورپردازی در دکوراسیون مدرسه

نور در طراحی تمامی فضاها یک عنصر بسیار مهم می باشد که باید حتما به آن توجه نمود. فضای آموزشی مدرسه نیز از این قاعده مستثنی نبوده و باید به اهمیت نور در آن توجه کرد. در واقع نور يکي از اصول مهم در طراحی فضاهای آموزشی و تامين آسايش بصري است. نور کلاس بايد به نحوی تنظيم شود که دانش آموزان علاوه بر ديد خوب روي ميز خود بتوانند از فاصله معين تخته کلاس را ببينند و نور موجب چشم ‌زدگي و خيرگي آنها نشود. بهتر آن است که فضای کلاس به خوبی توسط نور طبیعی روشن شود. وجود پنجره در هر کلاس برای تامین نور طبیعی بسیار مهم است و علاوه بر آن موجب تهویه ی مناسب محیط نیز می شود. در صورتي که تامين نور طبيعي امکان نداشته باشد، مي‌توان از نور مصنوعي استفاده کرد. اما در نهایت نوع تنظیم نور یه نحوه چیدمان صندلی دانش آموزان بستگی دارد.

استفاده از کمد و قفسه در طراحی داخلی مدرسه

استفاده از کمد و قفسه در طراحی داخلی بسیار مهم است زیرا این عامل موجب نظم بخشیدن به فضای داخلی کلاس می شود. کمد های شخصی باعث می شود که دانش آموزان نسبت به کلاس درس احساس تعلق خاطر داشته باشد. این کار در طراحی دکوراسیون مدرسه نگهداری و حمل و نقل وسایل را برای دانش آموزان آسان و حس مسئولیت پذیری را در آن ها تقویت می کند.


فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
فال انبیاء
فال انبیاء
فال عطسه
فال عطسه
فال حافظ روزانه
فال حافظ روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت کائنات
فال تاروت کائنات
فال تاروت 10 کارتی
فال تاروت 10 کارتی

اگه بخواید میتونید راحت تر دوباره این صفحه رو پیدا کنید

✅ با این کانال دیگه برای فال و طالع بینی و سرکتاب و اینها دنبال جایی نمیکردی 👇 رایگان هم هست ها💅
تلگرام
تلگرام
سروش
سروش
روبیکا
روبیکا
آی گپ
آی گپ
ایتا
ایتا
بله
بله

فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
Copyright © 2014 - 2024 | تمامی حقوق این وب سایت برای dlmobile.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:dlmobile.ir | نقشه سایت